I. rok 2014: 330 psů

REKORD: 330 PSŮ BULL PLEMEN V PRAZE!

První český rekord v počtu psů bull plemen na jednom místě padl v Praze v neděli 22. června 2014, a to v Praze 4–Centrálním parku na Pankráci, v rámci velké akce PES FEST (tu pořádala MČ Praha 4). Akci byl přítomen komisař z agentury Dobrý den a tento rekord bude řádně zapsán v České knize rekordů.

V době od 11 do 14 hodin byli registrováni psi bull plemen, kteří přišli na akci. Ve 14 hod proběhlo hromadné focení přítomných. Mezi účastníky se objevil např. i známý zpěvák Matěj Ruppert se svým bulteriérem, a přispěl tak k novému českému rekordu. „Rád takové akce podpořím, dřív jsem k těmto psům také neměl vztah, ale moje přítelkyně má bulíka a já si ho natolik zamiloval, že dnes vím, že žádného jiného psa už prostě nechci,“ svěřil se Rupert během registrace.

Podařilo se uspořádat pohodovou akci a ukázat lidem (prostřednictvím přítomných médií), že lze mít na jednom místě více než 300 psů bull plemen bez problémů. Za celé tři hodiny se nestal žádný incident. Toto byl cíl akce, a ten se podařilo naplnit, za což jsme moc rádi!,“ komentuje za pořadatele akci Kateřina Kašparová.

Reportáž z akce odvysílala TV Nova v Televizních novinách – viz zde na TN.cz

Krásné video jednoho z účastníků ZDE

Spousta krásných fotek od Sylvy zde

Sraz se týkal těchto plemen (dle FCI):

Teriéři typu bull (3.3.)

• Americký stafordširský teriér

• Bulteriér

• Miniaturní bulteriér

• Stafordšírský bulteriér

PLUS ještě americký pitbul – neuznaná plemena (11.)

Finální čísla:

Nejvíce bylo bulteriérů – 130 (z toho 118 BT a 12 MBT), 97 stafbulíků, 40 pitbulů, 34 amstafů, 2x american bully a 27 kříženců (staff s pitem apod.).

Na akci probíhal i sběr dárků pro útulky – vše bylo předáno organizátorům PES FEST, kteří dárky rozdělí útulkům, které se zúčastnily dnešního dne na Pankráci.

V rámci PES FESTu čekal na pejskaře bohatý program – soutěže, ukázky, ale též třeba poradna pro pejskaře zdarma, kterou zajistila Nadace na chranu zvířat (generální partner celé akce).

Reportáž s dalšími fotkami také vyšla v letním čísle HAF & MŇAU 7-8/2014, který byl exkluzivním mediálním partnerem!

Fotogalerii si prohlédněte zde