VIII. rok 2021: 503 psů

Konal se v sobotu 21. srpna od 12 do 17 hod. v Centrálním parku v Praze 13-Lužiny, už podruhé za laskavé podpory MČ Praha 13 a pana starosty Davida Vodrážky.

Unikátní akce byla v Praze už poosmé (každoročně od 2014). Jejím smyslem je především osvěta bull plemen a pomoc psům v nouzi. Akce je určena jak majitelům bull psů, tak široké veřejnosti, která tak má možnost se s těmito psy osobně poznat a zjistit, jací doopravdy jsou – k lidem velmi přátelští a při vhodné výchově a důsledné socializaci obvykle dobře vycházejí i s dalšími psy.

Zúčastnilo se celkem 503 bull psů:
159 bulteriérů (standard + mini)
149 stafbulíků
73 amstafů
42 american bully
15 pitbulů
65 kříženců

Početní rekord 705 psů (2018) tedy nepadl, ale zato…:
Máme nové DVA české rekordy:59 adoptovaných bull psů (loni jich bylo 39)
77 psů se zúčastnilo soutěže Dvojník (tento úplně nový rekord ještě čeká na ofic. potvrzení agentury Dobrý den, která vede Českou knihu rekordů)

VÝTĚŽEK pro bulíky v nouzi: skoro 50 tisíc!

Na akci proběh slavnostní křest stolního kalendáře BULÍCI 2022, jehož prodej + charitativní tombola (s atraktivními dárky od partnerů akce) hned na místě vynesly celkem 48 155 Kč!

(kalendář lze objednat za 190 Kč + poštovné na e-mailu: kalendar@bulici.cz)

FB událost 2021 zde

PERFEKTNÍ REPORTÁŽ o VIII. ročníku odvysílala TV PRAHA:

Dárky pro všechny!

Každý účastník při registraci obdržel zajímavé dárky od sponzorů akce; letošní hlavní partneři:

  • časopis HAF & MŇAU (jediný o psech a kočkách v ČR)
  • BRIT – CARNILOVE (krmení a pamlsky)
  • CANISS BULL (obojky a vodítka)
  • veletrh FOR PETS (pro každého VIP vstupenka zdarma)
  • Dokonalá Láska (produkty pro zdraví)
  • Pejskovice (chovatelské potřeby především pro psy)
  • flexi (samonavíjecí vodítka).

Na místě byly k dispozici i nejrůznější (zdarma!) poradny pro pejskaře (o krmení, o zdraví, první pomoci atd.). V rámci programu proběhly i oblíbené zábavné soutěže jako např. „Neber buřta“ apod.

Průběh akce:

Od 12 do 17 hodin jsou písemně registrováni příchozí psi bull plemen, dohlíží na to osobně komisař agentury Dobrý den, která vede Českou knihu rekordů.

Během odpoledne zábavný program – ukázky psích sportů, lekce výchovy a výcviku v podání předních trenérek psů: Hana Böhme, Alice Pekařová, Helena Hejzlarová ad.

Na vedlejší louce si zájemci mohli vyzkoušet překážkovou dráhu od PESOPARKU (Prha-Uhříněves).

Akci ve 12:00 slavnostně zahájili: Petr Zeman, místostarosta Prahy 13, Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat, a Tomáš Hrábek, komisař agentury Dobrý den.

Ve 14:00 hod. proběhl slavnostní křest kalendáře BULÍCI 2022 na podporu spolku Bulíci v nouzi; kmotry byli např. prezidenti M. Zeman s V. Klausem, komici Felix Holzmann a Vlasta Burian, milovník psů Zdeněk Srstka a spousta dalších těch nejznámějších VIP hostů – a ti všichni díky známému imitátorovi Vašku Faltusovi J; a dále Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat a JUDr. Klára Long Slámová (právnička, která dlouhodobě s Nadací spolupracuje a 20 let aktivně pomáhá v oblasti ochrany zvířat).

Velké díky všem, kdo přišli, partnerům za podporu akce a v neposlední řadě i skvělému Bull Sraz Teamu za sehranou práci při organizaci celé akce!

Kateřina Kašparová
pořadatelka Rekord Bull Srazu